Sulax Blog

 • Kasım 16, 2023 Su Arıtma Blog

  Türk mutfağı, zengin çeşitliliğe sahip olmasının yanında lezzete de oldukça önem verir. Evlerde pişen yemeklerde hep lezzetin tariflerin sırlarından, kullanılan malzemelerin tazeliğinden, kullanılan yağın kalitesinden olduğu düşünülür. En iyi pişirme yöntemleriyle, en güzel malzemelerle, en gizli tariflerle her gün çeşit çeşit pişen yemeklerin lezzetli olmasında çok önemli olan bir etken daha var. Yemeklerin pişmesinde kullanılan su ve bu suyun su kalitesi aslında lezzeti veren en önemli etken.

  Pişirilen yemeklerde şebeke suyu veya kalitesiz su kullanılması içerdiği maddelerden ve kötü kokusundan ötürü fark etmeden yemeklerin kalitesini, lezzetini oldukça etkiler. Suda bulunan klor miktarı yemeğin tadını bozar. Kaynatılan şebeke suyu, aslında bilindiği gibi hiçbir şekilde kaynatılınca sağlıklı hale gelmez. Kaynatılan suda zararlı maddelerin kısmen yok olmasının yanı sıra faydalı olan maddelerin de kaybı yaşanır ve kaynatarak yeterli arındırma da sağlanamaz. Lezzeti bozmanın yanı sıra, şebeke suyu kullanarak ağır metaller ve benzer kirletici maddeler insan sağlığına da oldukça zararlıdır.

  Yemeklerde kullanılacak suyun bakterilerden, ağır metallerden, virüs ve klor gibi vücuda alınmasının zararlı olduğu birçok maddelerden ayrıştırılması gerekmektedir. Arıtma su filtre sistemlerinden sadece mineraller, kalsiyum ve magnezyum gibi insan bedeninin ihtiyaç duyduğu faydalı maddeler geçer.

  En önemlisi bu suyun kalitesinin yanında, yemeklerimize asıl lezzeti verecek suyun arıtılmasında kullanılacak filtre sistemleri, filtreleme teknolojisi ve filtre kalitesi. Her arıtılmış su sağlıklı değildir. Her filtre sistemi aynı kalitede değildir. Suyun kalitesi bu etkenlere bağlı olarak yükselir. Markanızı dikkatle seçmeniz gerekmektedir. Evinizde içeceğiniz, yemeklerinizin lezzetine lezzet katmak için kullanacağınız, çayınızı demleyip kahvenizi pişireceğiniz suyun yüksek mineralli, kaliteli ve lezzetli olmasını Sulax Su Arıtma Sistemleri ile sağlayabilirsiniz.

  Blog İçeriği
 • Kasım 13, 2023 Su Arıtma Blog

  İnsan vücudunun %60’ı sudan oluşmaktadır. İnsan bedeninin en temel ihtiyacı ve yaşamaya devam etmek için en çok ihtiyaç duyduğu şey sudur. Dünya yüzeyinin %70’i suyla kaplı olmasına rağmen, dünya su rezervinin sadece %3’ü tatlı su yani içilebilir su kaynağıdır. Dünyada bir milyarı aşkın kişi temiz içme suyuna ulaşamıyor. Birleşmiş Milletler, 2030 senesinde su talebinin, artacak nüfus ve ekolojik durum sebebiyle %40’ın üzerine çıkacağını öngördü. Arıtma su sistemlerini kullanmanın yaygınlaşması dünya için de oldukça önemli.

  İçtiğimiz suyun kalitesi ve temizliği çok önemlidir. Sağlıklı, kaliteli, yüksek mineralli su içmek için arıtma su sistemlerini tercih etmelisiniz. Kaynatılarak içilen sularda, kötü maddelerin kaybıyla beraber aslında bedenimize faydalı ve bedenimizin ihtiyacı olan maddelerin de kaybı yaşanmaktadır. Sulax Su Arıtma sistemleri ile topraktan suya karışan kimyasallar, bakteriler, klor, bakır ve diğer benzer bedeninize zararlı maddeler suyunuzdan filtre sistemleri ile ayrıştırılır. Mineral, kalsiyum ve magnezyum gibi sağlığınıza faydalı ve suyunuzun içermesi gereken faydalı maddeler suyunuzda kalır.

  Suyunuz arıtıldıktan sonra daha lezzetli ve kokusuz hale gelir. Bedeninize, böbreklerinize, midenize daha faydalı hale gelir.

  Sulax Su Arıtma Sistemleri ile daha düşük oranda sodyum ve potasyum içeren su elde edersiniz. Zararlı olan madeni tuzların sudan ayrıştırılması ile suyunuzun tuz oranı da oldukça düşük olur. Sodyum, potasyum, klorür gibi maddelerden ayrıştırılmış su içmek vücudunuzda ödem oluşmasını engeller. Sulax Su Arıtma Sistemleri ile elde edilmiş sağlıklı ve temiz su içmek, düşük tuz oranından ötürü tansiyon hastaları için de oldukça idealdir.

  Sulax Su Arıtma Sistemleri ile arıtılmış suyunuz, filtre sistemleri ile zararlı bakterilerden arındırıldığı için, aynı zamanda daha çabuk kaynar. Bu sayede, sağlıklı ve lezzetli suyunuzun yanında elektrik tasarrufu da sağlamış olursunuz.

  Blog İçeriği
 • Kasım 05, 2023 Su Arıtma Blog

  Sulax Su Arıtma Sistemleri ile arıtılmış, filtre sistemleri ile zararlı bakterilerden arındırılmış suyu tercih ederek yüksek derecede mineral, kalsiyum ve magnezyum içeren suları gönül rahatlığı ile içebilirken bu suları küçük dokunuşlarla daha da lezzetlendirerek tüketebilirsiniz. Ayrıca bu tarifleri tüketmek, eklenen malzemeler sayesinde sağlığınıza, bedeninize, sindirim sisteminize ve bağışıklığınıza da oldukça fayda sağlar.

  Bu tarifleri tüketmeyi daha çok sevdiğiniz ve tercih ettiğiniz meyveler veya sebzeler ile de değiştirip, tüketebilirsiniz. Bu tarifleri, içerdiği mineraller, vitaminler ve diğer tüm faydalı maddelerin tazeyken bedene alınması açısından, aynı gün tüketmeye özen gösterin.

  İlk tarif için gereken malzemeler:

  1 litre Sulax Su
  1 yeşil elma
  1 limon
  1 salatalık

  Yapılışı: Limon, elma, salatalığı küp şeklinde doğrayın. Malzemeleri 1 litre Sulax suyunuz ile birleştirin ve tercihinize göre dolapta veya oda sıcaklığında en az 4 saat dinlendirdikten sonra içmeye başlayabilirsiniz. Bu tarif lezzetli suyunuza lezzet katarken, metabolizmanızın da hızlanmasına ödem atılımına da yardımcı olur.

  Yaz aylarında tüketmek için de oldukça lezzetli, ferahlatıcı ve aynı zamanda vücut sisteminize faydalı bu tarifi de severek tüketebilirsiniz.

  Gerekli malzemeler:

  2 litre Sulax Su
  2 dilim karpuz (çok büyük ise 1 dilim)
  1 salatalık
  1 limon
  6-7 yaprak taze nane

  Karpuzu çekirdeklerinden ayıklayıp küp şeklinde doğrayın. İsterseniz şekilli doğrayıcı da kullanabilirsiniz. Limonu ve salatalığı da kabuklarıyla küp şeklinde dilimleyin. Tüm malzemeleri Sulax suyunuza karıştırın ve taze neneyi de doğramadan ekleyin. Bu ferahlatıcı tarifi tüketirken ayrıca buz da ekleyebilirsiniz.

  Bu tariflerde Sulax Su kullanmak, içeceklerinizin lezzetini ve kalitesini artırırken, sağlığınız için de bedeninizin mineral ve kalsiyuma kavuşmasını sağlar. Sağlığınız için Sulax Su için! Afiyet olsun.

  Blog İçeriği
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR